خريد بليط هواپيما خارجي

شما تا به حال در پرواز با هواپيما تجربه استفاده از اينترنت را داشته ايد؟ چند سالي است كه اينترنت پاي خودش را به آسمان ها هم باز كرده و هم اكنون در برخي كشورها و شركت هاي هواپيمايي اينترنت به صورت واي-فاي به مسافران به صورت پولي يا رايگان در طول پرواز ارايه مي شود.

 اما تا به حال به اين نكته فكر كرده ايد كه هواپيما در طول پرواز چگونه به اينترنت متصل مي شود و دسترسي مسافران به اينترنت چگونه برقرار است؟ به طور كلي دو روش براي اتصال به اينترنت براي هواپيما وجود دارد. يكي از طريق ماهواره است كه اين روش در حال حاضر مسير گراني تلقي مي شود و كمتر سراغ آن مي روند.

روش دوم تا حد زيادي مانند روشي است كه تلفن هاي همراه از آن استفاده مي كنند. و هواپيما به دكل هاي مخابراتي كه روي زمين قرار دارند متصل مي شود. در واقع تجهيزات ارسال و دريافت روي همان دكل هاي مخابراتي براي تلفن همراه نصب مي شود. با اين تفاوت كه اين تجهيزات امواج را به سوي آسمان و به سمت هواپيماها ارسال مي كنند.

در طول مسير پرواز، هواپيما ارتباط اش را بين هر كدام از اين دكل هاي مخابراتي جابجا مي كند تا هميشه ارتباط اينترنت حفظ نموده و آن را در اختيار مسافران قرار بدهد.

در كشوري مانند آمريكا هم اكنون اينترنت در پروازها به يك امكان معمول تبديل شده و اتحاديه هوايي اين كشور اخيرا اعلام كرده كه قصد دارد از سال آينده در تمام خطوط اصلي پروازي، اينترنت واي-فاي ارايه نمايد. و به همين منظور طي چند سال گذشته يك شبكه سراسري گسترده براي ارايه اينترنت در پروازها پياده سازي شده است. جالب است بدانيد كه يك شركت به نام GoGo پياده سازي و ارايه اين اينترنت را به عهده داشته است. اما در كشور ما شرايط خريد بليط هواپيما به گونه اي ديگري است هنوز اين امكان در كشور ما راه اندازي نشده است.

اما تا به حال اينترنت هوايي به مناطقي محدود بوده كه دكل هاي مخابراتي روي زمين در دسترس بوده است و هر جا كه پرواز روي دريا و اقيانوس بوده بايد با اينترنت خداحافظي مي كرديد. اما شركت هاي هواپيمايي به اين فكر افتاده اند كه در پروازهاي بين المللي هم خدمات اينترنتي شان را ارايه بدهند و براي اين كار سراغ ماهواره ها رفته اند.

هر چند استفاده از ماهواره براي اينترنت گران تر است و نياز به نصب تجهيزات بيشتر و سنگين تري هم روي هواپيما ها دارد. اما به نظر ميرسد شركت هاي بيشتري تمايل پيدا كرده اند كه اين كار را انجام بدهند. براي مثال هواپيمايي لوفت هانزاي آلمان هم اكنون در برخي خطوط هواپيمايي بين الملي اش اينترنت ماهواره اي به مسافران ارايه مي كند و يكي از خطوط هواپيمايي آمريكا نيز تصميم به پياده سازي اينترنت ماهواره اي براي پروازهاي بين المللي اش كرده است.

اگر كمي به شركت هاي هواپيمايي زمان بدهيد احتمالا تا چند سال ديگر جايي در آسمان ها باقي نمي ماند كه نتوانيد از اينترنت استفاده كنيد. 

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

مطالب مشابه :
[RelPostTitle][RelPostTitle]

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خريد بليط هواپيما خارجي است
Powered By: b88.ir & Design By: b88.ir


آخرين مطالب

در دنيا مسافران بليط چارتر مي خرند يا سيستمي؟
۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم
همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد
سفر بر هر درد بي درمان دواست
مزيت صندلي هاي كنار در خروج اضطراري چيست؟
آيا هواپيماها براي سفر ايمن هستند؟
پرواز مستقيم يا غير مستقيم كدام بهتر است؟
چالش مسافران، چارتر يا سيستمي؟
بهترين قيمت بليط هواپيما را از ما بخواهيد
رد پاي هوش مصنوعي در ساخت قطارهاي امروزي

پیوندهای روزانه

  لينكي ثبت نشده است

لوگوی ما

  خريد بليط هواپيما خارجي

خبرنامه

   عضویت لغو عضویت

پنل کاربری

نام کاربری :
پسورد :

عضویت

نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

لوگوی دوستان

  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان

پيوندهای سایت

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 19
بازديد ديروز : 33
بازديد كل : 2970

امکانات وب