خريد بليط هواپيما خارجي

جستجو و ارائه ليست قيمت بليط هواپيما را از راه هاي متفاوتي مي توان به دست آورد. قيمت بليط هواپيما با توجه به برخي شرايط ثابت و متغير مشخص مي شود. شما بايد از اين شرايط آگاه باشيد تا در انتخاب بليط به مشكل برخورد نكنيد و بليط ارزان تري را بخريد و سفر خوبي را در پيش داشته باشيد.در حال حاضر سفر با هواپيما به اولويت خيلي از مسافران تبديل شده است. در اين بين قيمت بليط هواپيما نيز تعيين كننده سفري راحت و كم هزينه براي اين دسته از مسافران است.مسافران براي اينكه بتوانند هزينه هاي خودشان را كنترل كنند هميشه به دنبال بليطي هستند كه از قيمت مناسبي برخوردار باشد. به همين دليل پيدا كردن قيمت بليط  كه اقتصادي باشد مي تواند باعث آسايش و آسودگي خيال بيشتر مسافران باشد.

جستجوي قيمت بليط را از راه هاي متفاوتي مي توان به دست آورد. قيمت بليط هواپيما با توجه به برخي شرايط ثابت و متغير مشخص مي شود. شما بايد از اين شرايط آگاه باشيد تا در انتخاب بليط به مشكل برخورد نكنيد و بليط ارزان تري را بخريد و سفر خوبي را در پيش داشته باشيد.

شرايط اثرگذار بر قيمت بليط هواپيما

شرايط مختلف و جزئي تري بر قيمت بليط هواپيما اثر مي گذارند. پرداختن به همه اين شرايط در اين نوشته امكان ندارد. ولي نكته اي كه بايد به آن توجه كنيد اين است كه اين شرايط در برابر شرايط ساير وسايط نقليه كمتر است.

به عبارتي شما در شرايط يكسان تغيير چنداني در قيمت بليط هواپيما مشاهده نخواهيد كرد. اين مورد يكي از نشانه هايي رقابت بيشتر بين شركت هاي هواپيمايي و شركت هاي چارتركننده بليط هوايي است.يكي از مواردي كه بر روي قيمت بليط هواپيما اثرگذار است, نوع بليط است. شما با دو نوع بليط سيستمي و بليط چارتر در انتخاب بليط مواجه هستيد. هر يك از اين بليط ها با نرخ گذاري هاي متفاوتي در سامانه فروش بليط موجود هستند. قيمت بليط هواپيما در نوع سيستمي غالبا ثابت است و شما در اين نوع بليط شاهد تغييرات قيمتي چنداني نيستيد.

قيمت بليط هواپيما همواره تابعي از عوامل متعدد است كه اطلاع از آنها مي‌تواند در تهيه بليط ارزان هواپيما يا بليط مناسب نقش تعيين كننده‌اي داشته باشد. اين عوامل به دو دسته عوامل ثابت و متغيير تقسيم مي‌شود. از جمله عوامل ثابت تعيين كننده قيمت مي‌توان به حداقل قيمت تعيين شده از طرف شركت هواپيمايي اشاره كرد و از ديگر عوامل غيرثابت مي‌توان ميزان نرخ سفر، مقصد و بليطهاي چارتري را نام برد. بزرگترين حُسن خريد بليط آنلاين اين است كه امكان مقايسه و ارزيابي در فرصت مناسب را به شما مي‌دهد. اين مطلب اشاره‌اي است به علت نوسان قيمت بليط هواپيما.

بليطهاي چارتري وقيمت‌هاي نوسان‌دار

بخش از بليطهاي ارزان قيمت هواپيما كه به صورت مقطعي بازار يك فروش بليط يك سفر را تحت تاثير قرار مي‌دهد چارتري است. پروازهاي چارتري توسط آژانسهاي گردشگري به صورت كامل از قبل رزرو مي‌شود كه ممكن است به هر دليل تا فرا رسيدن زمان موعد پرواز صندلي‌ها خالي بماند. از همين رو ممكن است آژانس هواپيمايي به دليل زيان كمتر بليط را حتي تا ۵۰ درصد زير قيمت عرضه كند. بزرگترين عيب اين نوع بليط اين است كه كاملا بستگي به شانس و التبه موقعيت زماني سفر دارد. اين نوع بليط كه به لحظه آخري معروف است امكان هر نوع برنامه ريزي مالي در حداقل قيمت را از مسافر مي‌گيرد. در مجموع بليطهاي چارتري توسط شركت يا آژانس چارتر كننده قيمت گذاري مي‌شود. كنسل كردن، لغو  استرداد يا تغيير زمان بليطهاي سيستمي از بليطهاي چارتري آسان‌تراست. چرا كه به بليطهاي چارتري جريمه زيادتري تعلق مي‌گيرد و بخش قابل توجهي از مبلغ اصلي به شما برگردانده نمي شود.گاهي هم در زمانهاي خاص بليط لغو نمي‌شود و هيچگونه وجهي در صورت كنسل شده پرداخت نمي‌شود.

استرداد قيمت بليط هواپيما

استرداد يا عودت بليط كه به كنسلي بليط معروف است در شركتها و سفرهاي مختلف قيمت و شرايط مختلفي دارد، اين موضوع باعث مي‌شود كه بليط يك مسير در شرايط مساوي با مسيرهاي ديگر متفاوت باشد يا بعضا باعث نوسان قيمت شود. ميزان جريمه كنسل كردن سفر بعد از خريد بليط كاملا به شركت هواپيمايي يا چارتر كننده پرواز بستگي دارد. شركتها در اين مورد بر خلاف قيمت فروش تابع قوانين يا حداقل و حداكثرهاي يكسان نيستند به همين دليل ممكن است قيمت برخي از بليطها كه به هر دليل احتمال كنسل شدن آنها بيشتر است نوسان‌دار به نظر برسد.

قيمت بليطهاي خاص و شرايط خاص

كودكان، نوزادان و بيماراني كه نياز به شرايطي خاص دارند داراي بليطهايي با قيمت‌هاي متفاوت هستند. اين موضوع يكي ديگر از علتهاي نوسان قيمت بليطهاي يك پرواز در يك مسير مشخص بين شركت هاي مختلف است. موضوع ديگري كه باعث مي‌شود برخي از بليطها در زمان هاي مختلف داراي قيمت شناور باشند. ميزان تقاضاهاي مقعطي است. مثلا در يك كشوري به دليل يك رويداد مقطعي مثل ورزش يا مسائل سياسي اجتماعي ناگهان تقاضاي سفر افزايش يابد. اين موضوع باعث نوسان قيمت بليط و همچنين ساير خدمات گردشگري در آن مقطع و سفر خواهد شد. نرخ بليط كودكان در سفرهاي چارتري و سيستمي كاملا متفاوت است. ممكن است در يك بليط نرخ بليط كودكان از ۲ سال محاسبه شود و در پرواز ديگر از ۳ سال محاسبه شود در مجموع هزينه سفر كودكان در بليطهاي سيستمي از چارتري كمتر است.

كلاسهاي پروازي يك بليط

در ايران معمولا اين موضوع كمتر مورد توجه مسافران است. همين طور كه نرخ سفر درون شهري با تاكسي تلفني و تاكسي آنلاين و تاكسي شهري متفاوت است ممكن است يك مسير پروازي نرخ بليط متعددي داشته باشد كه بسته به نوع و كلاس سفر، برند شركت هواپيمايي و حتي جاي صندلي شما در شركت هواپيمايي متفاوت است. بديهي است كه كلاسهاي پروازي يك هواپيما نرخ هاي متعددي داشته باشد پس در هنگام رزور بليط بايد به اين نكات توجه داشته باشيد.

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

مطالب مشابه :
[RelPostTitle][RelPostTitle]

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خريد بليط هواپيما خارجي است
Powered By: b88.ir & Design By: b88.ir


آخرين مطالب

در دنيا مسافران بليط چارتر مي خرند يا سيستمي؟
۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم
همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد
سفر بر هر درد بي درمان دواست
مزيت صندلي هاي كنار در خروج اضطراري چيست؟
آيا هواپيماها براي سفر ايمن هستند؟
پرواز مستقيم يا غير مستقيم كدام بهتر است؟
چالش مسافران، چارتر يا سيستمي؟
بهترين قيمت بليط هواپيما را از ما بخواهيد
رد پاي هوش مصنوعي در ساخت قطارهاي امروزي

پیوندهای روزانه

  لينكي ثبت نشده است

لوگوی ما

  خريد بليط هواپيما خارجي

خبرنامه

   عضویت لغو عضویت

پنل کاربری

نام کاربری :
پسورد :

عضویت

نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

لوگوی دوستان

  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان

پيوندهای سایت

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 50
بازديد ديروز : 21
بازديد كل : 6851

امکانات وب