خريد بليط هواپيما خارجي

هنگامي كه مي خواهيد بليط چارتر هواپيما بخريد در واقع قرار است هزينه پايين تري را نسبت به زمان هاي ديگر بپردازيد. اين كار را مي توان با خريدهاي جزئي و عمده كه در بازار مي شود مقايسه كرد. بليط چارتر: هنگامي كه شما مي خواهيد به سفر برويد و هواپيما را براي سفر انتخاب كرده ايد تهيه و رزرو بليط مهمترين كاري است كه بايد انجام دهيد. 


دل سفر: ارائه دهنده خدمات بليط هواپيما

چرا چارتر؟

بليط چارتر يكي از بليط هاي مورد استقبال توسط مسافران است كه بليط چارتر هواپيما را به نسبت انواع ديگر بليط ها از برتري خاصي برخوردار مي كند.

اما معني بليط چارتر چيست و دقيقا شامل چه نوع خدمات و ويژگي هايي مي شود. براي اينكه به اين سوال جواب مناسبي پيدا كنيد با دل سفر همراه باشيد.

چارتر چيست؟

چارتر charter را اگر در لغت نامه جستجو كنيد متوجه خواهيد شد كه از نظر لغوي به معني اجاره كردن و دربست است. در اصطلاح چارتر به موقعيتي گفته مي شود كه صندلي هلي يك يا چند هواپيما توسط شركتي به صورت كامل يا جزيي اجاره مي شود. چارتر فقط ويژه صندلي هاي هواپيما نيست بلكه صندلي هاي قطار و اتاق هاي هتل را نيز شامل مي شود. ولي بحث ما بر روي اجاره يا چارتر بليط هواپيما است.

هزينه كم تر! مگر شما چيز ديگري مي خواهيد؟

شما در يك خريد عمده هزينه كمتري را با تخفيف اساسي متحمل مي شويد و مسلما سودي هم كه به دست مي آوريد زيادتر است. در بليط چارتر نيز قضيه از اين قرار است كه شركت هايي براي سود بيشتر در فروش بليط اقدام به اجاره بليط هاي يك پرواز مي كنند و صندلي هاي يك يا چند هواپيما را به اجاره خودشان در مي آورند. در اين روش هم فروشنده بليط هواپيما و هم خريداري به نوعي سود مي كنند.

اما اين نوع فروش بليط چه كاربردهايي در پروازهاي هوايي دارد. براي اينكه كمي قضيه را بازتر كنيم بايد بگوييم كه آژانس هاي مسافرتي با شركت هاي هواپيمايي وارد معامله مي شوند و شركت هاي هوايي قسمتي از بليط هاي خودش را به اين آژانس ها به صورت دربست اجاره مي دهد.

بهترين زمان خريد بليط چارتري

حالا در اين ميان ديگر شركت هواپيمايي دربرابر فروش بليط ها و صندلي هاي آن بخش از هواپيما هيچ مسئوليتي ندارد و شركت چارتر كننده يا همان آژانس مسافرتي كه اقدام به جارتر كرده عهده دار فروش اين صندلي ها و بليط ها مي شود.

پس شركت يا ايرلايني كه بليط يا صندلي هاي يك يا چند هواپيما را به صورت دربست اجاره مي دهند با نام چارتر دهنده و شركت يا آژانسي كه بليط يا صندلي هاي هواپيما را اجاره مي گيرد با نام چارتر كننده شناخته مي شود.

 

خريد بليط چارتر

تا به اينجا با معني چارتر و بليط چارتر آشنا شديد, اگر مي خواهيد براي مسافرت تان بليط چارتر خريداري كنيد بايد به سراغ آژانس هاي مسافرتي يا همان چارتر كننده بليط ها برويد و نمي توانيد از خود ايرلاين يا همان چارتر دهنده بليط بخريد.

نكته مهمي در اين بين وجود دارد كه بايد به آن توجه كنيد و آن اينكه قيمت بليط چارتر را خود آژانس ها مشخص مي كنند و ايرلاين يا چارتر دهنده نقشي در تعيين قيمت بليط هواپيما را ندارد [ليست قيمت بليط هواپيما]. چون كه مسئول سود و زيان به فروش رفتن يا نرفتن بليط ها برعهده آژانس مسافرتي چارتركننده است.

پس اگر چارتركننده بتواند همه صندلي ها و بليط ها را تا زمان پرواز هواپيما به فروش برساند سود خواهد كرد و اگر غير اين باشد متوجه ضرر خواهد شد. اگر ضرر كند ايرلاين و يا شركت چارتر دهنده هيچ تعهد و ضمانتي براي جبران خسارت آن نخواهد داشت. چارتر دهنده همه اجاره بهاي خود را به صورت كامل از چارتر كننده مي گيرد.

اين موضوع باعث مي شود تا قيمت بليط چارتر متغير باشد و شما شاهد نرخ ثابتي در اين بليط ها نباشيد. چارتر كننده با توجه به شرايط خودش قيمت بليط ها را تغيير مي دهد تا بتواند صندلي هاي خالي اش را پر كند و بليط هاي بيشتري به فروش برساند.

هر چه به زمان پرواز نزديك تر مي شويم اين نوسان قيمتي بيشتر مي شود. برخي مواقع قيمت ها زيادتر و در برخي مواقع ارزان تر مي شوند. شركت چارتر كننده بايد همه بليط هايش را بفروشد.

اگر تعداد مسافر زيادي اين بليط ها را در لحظات پاياني مانده به پرواز خواهان باشند كاري كه اين شركت ها مي كنند بالاتر بردن قيمت هاست تا هم بليط هايش را به فروش برساند و هم سود بيشتري را به دست بياورد.

اما اگر تعداد متقاضي خريد بليط چارتر هواپيما كمتر باشد و زماني باشد كه مسافر كمي در مسير پروازي چارتر شده وجود داشته باشد, شركت چارتر كننده براي اينكه ضرري نكند نرخ ها را پايين مي آورد تا بتواند صندلي هاي مانده اش را بفروشد و بليطي روي دستش نماند. اگر بليطي بماند ضررش متوجه چارتر كننده خواهد بود.

پس در اين وضعيت شركت چارتر كننده مجبور مي شود بليط ها را با قيمت ارزان تري به مسافران ارائه دهد. شما در زمان هاي كم مسافر مثل وسط هاي هفته و زمان هايي كه مناسب خاص و تعطيلات به خصوصي نيست مي توانيد بليط ارزان چارتر خريداري كنيد.

در پروازهاي پرمسافر و زمان هايي كه متقاضي سفر زياد است, مثل ايام نوروز و مناسبت هاي خاص بليط گران تر است. در پروازهاي مقصدهاي داخلي نيز مثل مسيرهاي تهران-كيش و تهران-مشهد كه مسافر زيادي هر سال به آنجا مي روند بليط ها به صورت سالانه توسط شركت هاي چارتر كننده خريداري مي شود.

اين مورد مي تواند اميد شما را براي پيدا كردن [بليط ارزان هواپيما] در اين مسيرها بيشتر كند. باز هم تاكيد مي كنيم كه اين مورد شايد در مواقع عيد و تابستان كمي جور در نياد و درست نباشد. هرچه باشد امكان تعيين قيمت ها در دست شركت چارتر كننده است و اين شركت مي تواند هر وقت كه خواست و تشخيص داد بليط ها را گران تر يا ارزان تر كند.

 

انواع بليط چارتر

دو نوع چارتر وجود دارد. يكي چارتر كامل يا full charter و ديگري چارتر صندلي يا seat charter .

در چارتر كامل همه صندلي هاي يك پرواز در يك زمان مشخصي به وسيله شركت چارتر كننده دربست اجاره مي شود. ولي در چارتر صندلي فقط تعدادي از صندلي هاي پرواز براي چارتر به آژانس هاي مسافرتي داده مي شود.

چارتر صندلي به سه گروه تقسيم مي شود:

۱- چارتر شناور

۲- اجاره صندلي به صورت رفت و برگشت

۳- اجاره صندلي هاي مشخص شده.

براي خريد بليط چارتر و دسترسي به تمامي قيمت هاي بليط چارتر مي توانيد در سايت دل سفر در بخش مربوطه مقصد و زمان حركت تان را مشخص كنيد و بليط چارتر مناسب را با توجه به مقصد و هزينه اي كه قرار است براي بليط اختصاص دهيد انتخاب و خريداري كنيد.

دل سفر راحت ترين روش براي خريد بليط چارتر و بليط سيستمي است. شما در دل سفر به تمامي بليط هاي چارتر دسترسي داريد و لحظه به لحظه مي توانيد بليط ها را كنترل كنيد تا به قيمت موردنظر خودتان برسيد و درست در آن لحظه اقدام به خريد بليط چارتر كنيد.

كافي است وارد سامانه دل سفر شده و با انتخاب شهر مبدا و مقصد و همينطور با اعمال فيلترهاي سايت سريعتر و با امنيت بيشتري به خريد بليط چارتر ولخواه خود ادقام كنيد و يك سفر شيرين و اقتصادي را به همراه خانواده و دوستان تان شروع كنيد.

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

مطالب مشابه :
[RelPostTitle][RelPostTitle]

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خريد بليط هواپيما خارجي است
Powered By: b88.ir & Design By: b88.ir


آخرين مطالب

در دنيا مسافران بليط چارتر مي خرند يا سيستمي؟
۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم
همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد
سفر بر هر درد بي درمان دواست
مزيت صندلي هاي كنار در خروج اضطراري چيست؟
آيا هواپيماها براي سفر ايمن هستند؟
پرواز مستقيم يا غير مستقيم كدام بهتر است؟
چالش مسافران، چارتر يا سيستمي؟
بهترين قيمت بليط هواپيما را از ما بخواهيد
رد پاي هوش مصنوعي در ساخت قطارهاي امروزي

پیوندهای روزانه

  لينكي ثبت نشده است

لوگوی ما

  خريد بليط هواپيما خارجي

خبرنامه

   عضویت لغو عضویت

پنل کاربری

نام کاربری :
پسورد :

عضویت

نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

لوگوی دوستان

  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان

پيوندهای سایت

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 58
بازديد ديروز : 49
بازديد كل : 2886

امکانات وب