خريد بليط هواپيما خارجي

عيد نوروز، فصل سفر آمد! اين تعطيلات يكي از بهترين زمان‌ها براي برنامه‌ريزي و به انجام رساندن يك سفر خانوادگي است به ويژه با توجه به تعطيلي مدارس و دانشگاه‌ها! كمي برنامه‌ريزي و آگاهي پيش از سفر بدون شك مي‌تواند ما را آماده‌تر و سفر را برايمان لذت بخش‌تر كند، به ويژه اگر تصميم گرفته‌ايم كه چند مقصد متفاوت را در يك سفر ببينيم. در ارتباط با سفر هميشه تصوراتي رايج وجود دارد يكي از آنها به طور مثال اين است كه سفر هميشه پر از هزينه است، يا سفر كردن به ويژه به يك مقصد توريستي، گران تمام خواهد شد.

اما اين نقل قول‌ها چندان هم درست نيست، به عبارتي گرچه شايد سفر پر از هزينه‌هاي پيش‌بيني نشده باشد اما باكمي آمادگي و هماهنگي مي‌توان سفر را خوب و ارزان كرد. به كار بردن اين توصيه‌ها به معناي سخت كردن كار نيست، بلكه براي مديريت بهتر است.

 

انتخاب درست بليط هواپيما و زمان سفر

قيمت بليط هواپيما بسته به ماه، روز و حتي ساعت ممكن است تغيير كند. بهترين روش اين است كه براي خريد بليط هواپيما به مقصد مورد نظرتان از قبل كمي برنامه‌ريزي داشته و زودتر براي جستجو و سفارش بليط خود اقدام كنيد. در عين حال گزينه‌هايي هم وجود دارد مانند قيمت بليط هواپيما در آخر هفته‌ها گران‌تر است، پس اگر بليط خود را چه براي رفت و چه برگشت براي روزي مثل چهارشنبه يا دوشنبه تهيه كنيد، در هزينه به طور قطع صرفه‌جويي كرده‌ايد.

استفاده از سايت‌هاي فروش آنلاين به شما امكان مقايسه بهتر ميان زمان‌ها و قيمت‌هاي بليط داده و شما مي‌توانيد بهترين گزينه را با توجه به شرايط خود انتخاب كنيد. همچنين با توجه به استفاده روزافزون گوشي‌هاي هوشمند بين افراد، استفاده از اپليكيشن خريد بليط هواپيما گزينه بسيار مناسبي است كه امكانات ويژه‌اي نسبت به سايت‌هاي فروش آنلاين به شما مي‌دهد.

 

 در هاي سيزن (فصل داغ) سفر نكنيم!

پيش از آنكه سفرمان را قطعي كرده و بليط هواپيما را تهيه كنيم، بهتر است كمي درباره‌ي فصول داغ گردشگري بخوانيد و برنامه‌ي سفر خود را براي زماني بچينيد كه مقصد مورد نظر در فصل پرگردشگر نباشد، اين زمان براي هر مقصد در فصول گوناگون، متفاوت است.

 

استراليا در كريسمس در فصل داغ خود به سر مي‌برد و اسپانيا در تابستان پرگردشگرترين زمان خود را تجربه مي‌كند؛ فصول داغ يعني شلوغي بيشتر، قيمت‌‌‌هاي گران‌تر و هزينه‌ي بيشتر! شايد بگوييد تابستان تنها فرصت سفر است و اين فصل داغ (هاي سيزن) بسياري از مناطق است! اين گفته درست است اما در همين تابستان، در برخي هفته‌ها برخي مقاصد اروپايي در تعطيلات تابستاني خود به سر مي‌برند، اين اتفاق كه سبب سفر ساكنين خود آن منطقه مي‌شود، تاثير قابل توجهي بر روي قيمت‌ها دارد، از اين رو پيشنهاد مي‌شود پيش از سفر درباره‌ي فصول داغ بيشتر بخوانيد. براي اطلاع درباره‌ي چگونگي سفر ارزان به اروپا بخوانيد.

 

پرواز غير مستقيم

پروازهاي غير مستقيم كه با يك يا چند توقف صورت مي‌پذيرد به طور معمول از پروازهاي مستقيم ارزان‌تر است. همچنين اينكه فاصله ميان دو پرواز چند ساعت است نيز گاه بر قيمت تاثير مي‌گذارد؛ استفاده از سايت‌هاي فروش آنلاين به شما امكان مي‌دهد تا خود مانند يك كارمند آژانس هواپيمايي، تمام امكانات موجود را در اين زمينه بررسي، و سپس بهترين بليط هواپيما را تهيه كنيد. در اپليكيشن با استفاده از فيلترها مي‌توانيد پروازهاي بدون توقف، با يك توقف و بيشتر را انتخاب كنيد.

اگر اختلاف ميان دو پرواز شما به گونه‌اي است كه مجبور به اقامت در كشور ترانزيت هستيد، به طور حتم بليط هواپيماي خود را از خطوطي تهيه كنيد كه در اين شرايط به طور رايگان اتاق هتل در اختيارتان قرار مي‌دهد.

 

اضافه بار نداشته باشيد

حمل زياد بار و اضافه بار يكي از هزينه‌هايي است كه به راحتي مي‌توانيد از آن جلوگيري كنيد! اگر مجبور به حمل بار زياد هستيد زمان خريد بليط هواپيما دقت كنيد و بليطي را تهيه كنيد كه به شما اجازه‌ي حمل بار بيشتر مي‌دهد همچنين دقت كنيد كه به شما اجازه حمل چند وسيله به كابين را بدهد، هرچه مجاز به حمل تعداد بيشتري ساك باشيد بهتر است، چراكه مي‌توانيد وسايلتان را در ساك دستي و چمداني كه به بار مي‌دهيد، تقسيم كرده و از حجم بار بكاهيد تا در حد مجاز باشد. براي احتياط بيشتر، پيش از حركت چمدانتان را در خانه وزن كنيد.

يك نكته را به خاطر داشته باشيد، اگر سفرتان تفريحي است، سبك سفر كنيد، سخت نگيريد و بدانيد اين تفكر سبب آرامش شما و تضمين شادي سفر مي‌شود.

 

در رابطه با اقامتگاه خود منعطف باشيد

در هر كشور، انواع گوناگوني از اقامتگاه‌ها وجود دارد كه بسته به شرايط خود مي‌توانيد آنها را انتخاب كنيد. از ريزورت‌هاي بسيار لوكس تا مهمان‌پذيرها و خانه‌هايي كه صاحبانشان هنگام سفر آن را براي اجاره در اختيار مسافران قرار مي‌دهند. بهترين كار اين است كه تمامي گزينه‌ها را با توجه به شرايط خود بررسي كنيد، اينكه هدفتان از سفر چيست، فرزند خردسال داريد يا خير و …؛ مدت زمان سفر نيز در انتخاب موثر است، به طور مثال اگر براي برگشت بليط هواپيما نگرفته‌ايد يعني قصد يك تعطيلات طولاني داريد، به صرفه‌تر است يك هتل آپارتمان رزرو كنيد. سايت‌هاي آنلاين در اين زمينه نيز به شما بهتر كمك مي‌كند. اين توصيه در رابطه با مقاصد توريستي گران مثل پاريس مي‌تواند بسيار موثر و كارآمد باشد.

 

 گوشي شما، بهترين راهنماي شماست

تكنولوژي‌ها آمده‌اند كه زندگي را آسان‌تر و حتي سفرها را ارزان‌تر كنند! وقتي براي خود بليط هواپيما را تهيه كرديد، اپليكيشن‌هاي كارآمد در مقصد مثل نقشه، برنامه‌ي حركت وسايل نقليه عمومي و … را تهيه كنيد. به وسيله‌ي اين برنامه به راحتي مي‌توانيد مكان‌هاي مورد نظرتان را پيدا كنيد. همچنين توصيه و تجربه ديگر كاربران را بخوانيد و بفهميد از كجاها خريد كنيد و يا در كدام رستوران‌ها غذا بخوريد تا ارزان‌تر شود. همچنين اطلاعات مكان‌هاي گردشگري را مي‌توانيد روي گوشي خود ريخته و از آنها استفاده كنيد. اگر تا به حال با اپليكيشن آشنا نشده‌ايد آن را دانلود كنيد و از امكانات كامل آن مانند خريد بليط هواپيما، امكان مقايسه قيمت و رزرو هتل خارجي استفاده نماييد.

 

مثل يك محلي غذا بخوريد

يكي از هزينه‌هاي زياد سفر، غذا خوردن در رستوران‌هاست، برخي رستوران‌ها توريستي هستند و به طور معمول بايد هزينه‌اي بيش از حد معمول براي يك وعده غذا بپردازيد؛ به اين ترتيب بهتر است كمي به اطراف دقت كرده و ببينيد افراد محلي به كجا مي‌روند و شما نيز در همان رستوران‌ و غذاخوري‌هاي كوچك و كمتر شهره شده غذا بخوريد، در چنين شرايطي شايد تنها با يك مشكل رو به رو شويد و آن عدم وجود منو به زبان انگليسي باشد، اين مشكل نيز با ريختن يك لغتنامه‌ي دو زبانه بر روي تلفن همراهتان قابل حل است.

 

يك نكته‌ي ديگر را هم به خاطر داشته باشيد، نيازي نيست براي همه‌ي وعده‌هاي غذايي بيرون برويد، خريد خوراك‌هاي ساده از مغازه مي‌تواند يك وعده‌ي سالم را براي شما تهيه كند، اين كار هم براي جيبتان خوب است و هم براي سلامت جسمتان!

 

حواستان به تبديل ارز باشد

تبديل ارز در مقاصد توريستي، گاه مسافران را متحمل ضرر مي‌كند؛ اگر امكان استفاده از كارت‌هاي اعتباري را داريد، بررسي كنيد كه در مقصدتان قابل استفاده است يا خير و در صورت امكان از آنها استفاده كنيد. همچنين سعي كنيد در مبدا و شهرتان پيش از سفر، ارزتان را تهيه كنيد. يكي ديگر از توصيه‌هاي كاربردي انتخاب يك دفتر مناسب براي تبديل ارز در مقصدتان است، بهتر است در طول روز به دفاتر اصلي‌تر مراجعه كنيد، در مناطق پرگردشگر، گاه تبديل ارز با اختلافي نامناسب برايتان تمام مي‌شود؛ همچنين بهتر است مقدار پول بيشتري براي تبديل ببريد.

 

اين قانون طلايي را هم در ذهن داشته باشيد، همه‌ي پولتان را يك جا قرار ندهيد!

سفر بيش از هر فعاليت ديگر مي‌تواند انرژي از دست رفته را به ما بازگردانده و روحيه‌ي ما را شاداب كند، با كمي برنامه‌ريزي و مديريت، سفر به بيشتر مكان‌ها امكان‌پذير است كافي است تصميم بگيريد، پس هيچ فرصتي را براي خريد بليط هواپيما و سفر از دست ندهيد! براي مقايسه قيمت‌ها و انتخاب بليط هواپيما و رزرو هتل به اپليكيشن سر بزنيد!

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

مطالب مشابه :
[RelPostTitle][RelPostTitle]

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خريد بليط هواپيما خارجي است
Powered By: b88.ir & Design By: b88.ir


آخرين مطالب

در دنيا مسافران بليط چارتر مي خرند يا سيستمي؟
۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم
همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد
سفر بر هر درد بي درمان دواست
مزيت صندلي هاي كنار در خروج اضطراري چيست؟
آيا هواپيماها براي سفر ايمن هستند؟
پرواز مستقيم يا غير مستقيم كدام بهتر است؟
چالش مسافران، چارتر يا سيستمي؟
بهترين قيمت بليط هواپيما را از ما بخواهيد
رد پاي هوش مصنوعي در ساخت قطارهاي امروزي

پیوندهای روزانه

  لينكي ثبت نشده است

لوگوی ما

  خريد بليط هواپيما خارجي

خبرنامه

   عضویت لغو عضویت

پنل کاربری

نام کاربری :
پسورد :

عضویت

نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

لوگوی دوستان

  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان

پيوندهای سایت

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 33
بازديد ديروز : 70
بازديد كل : 12785

امکانات وب