خريد بليط هواپيما خارجي

چه وقتي براي ديدن خانواده يا اقوام در جايي غير محل سكونت خود پرواز داريد، پروازتان را با يك شركت هواپيمايي اصلي يا منطقه اي انجام دهيد. روش خريد بليط هواپيما سيستمي، پرواز برنامه ريزي شده اي است.

اما چارتر چيست؟

ويكي پديا مي نويسد: چارتر هوايي به معني اجاره كل يك هواگرد است كه مفهومي بر عكس خريد تك به تك بليت صندلي دارد. در حاليكه يك شركت هواپيمايي به دنبال فروش بليط به صورت صندلي به صندلي است، شركت‌هاي چارتري بر برنامه‌هاي سفر و هواپيماهاي خصوصي مشخص، محموله‌هاي فوري يا حساس به زمان، آمبولانس هوايي و ديگر اشكال اد هاك هوايي تمركز مي‌كنند.

بعضي شركت‌هاي چارتري بازه بزرگي از وسايل حمل و نقل و هوايي مانند بالگرد يا جت تجاري را در اختيار مي‌گيرند. دسته جت‌هاي تجاري شامل جت‌هاي توربوپراپ، جت‌هاي كوچك، جت‌هاي متوسط اندازه، سوپر جت‌هاي متوسط اندازه، جت‌هاي سنگين، جت‌هاي دوربرد و هواپيماهاي مسافربري VIP مي‌شود.[۱]

برخي از مهمترين سايت هاي فروش چارتر در دنيا:

Jet Air Charter

Air Charter

Aircharter

پروازهاي برنامه ريزي شده داراي مطابقت بيشتري با نظر زمان بندي، مسيريابي و مقصد سفر دارند، اما پروازها بايد توسط يك گروه يا چارتر كننده مسئول تمام صندلي هاي پرواز انجام شود.

در هنگام خريد بليط چارتر، فروش بليط توسط چارتر كننده انجام مي شود اما ساير موضوعات مربوط به پرواز مثل حمل و نقل، باربري، تاخير، لغو پرواز، بروز حوادث غير مترقبه براي مسافرين و هواپيما و… بر عهده شركت هواپيمايي است و آژانس فروشنده بليط مسئوليتي در اين خصوص نداشته و پاسخگو نخواهد بود.

 

پرواز هاي چارتري به انواع مختلف تقسيم مي شوند:

چارتر كامل (Full Charter): چاتر كننده تمام ظرفيت يك هواپيما را براي مدتي مشخصي اجاره كامل مي كند.

اجاره صندلي (Seat Charter): اجاره تعداد محدودي از صندلي هاي يك هواپيما توسط چارتر كننده براي يك دوره زماني خاص. خود اين نوع پرواز چارتر به سه مدل، سيت چارتر به صورت شناور (اجاره شناور صندلي)، سيت چارتر بك تو بك (Back To Back) (اجاره صندلي رفت و برگشت)، سيت چارتر به صورت مشخص (Block Seat) (اجاره صندلي هاي مشخص شده) تقسيم مي شود.

ويژگي هاي بليط چارتر

از آن‎جايي كه قيمت بليط چارتر را آژانس تعيين مي‌كند و قيمت عوامل مختلفي مثل عرضه و تقاضاست، همواره نوسان زيادي در قيمت بليط چارتر مشاهده مي‌كنيم. البته به هيچ عنوان اين قيمت نبايد از نرخ مصوب بالاتر برود. خريدار بليط چارتر به‌ هيچ‌ وجه حق كنسلي يا تغيير نام يا تغيير تاريخ بليط را ندارد.

بليط چارتر هيچ‌گونه تمايزي بين افراد جانباز و معمولي يا خردسال و بزرگ‌سال قائل نمي‌شود و براي همه يك نرخ دارد. اما براي نوزادان با يك نرخ ثابت ارزانتر مي شود.

گاهي اوقات كه آژانس نمي‌تواند تمام بليط‌هاي چارتر را به مسافران خود بفروشد، در فاصله زماني نزديك به پرواز قيمت بليط را پايين مي‌كشد تا فروش برود. اين گونه بليط‌ چارتر ارزان قيمت را تحت عنوان «بليط لحظه آخري» نيز مي‌شناسند.

 

چه زماني مي توانيد پرواز  كنيد؟

در واقع بسياري از خطوط هوايي چارتر اساساً تعداد مشخصي پرواز در هفته و به مقصد توريستي خاص همراه با، برنامه ريزي مشخصي دارند.

حتي در اين حالت هم، مسافران به صورت جداگانه بليط هواپيما از سايتي مثل Tikban.com يا Alibaba.ir رزرو نمي كنند. آنها به طور عمده به يك شركت گردشگري يا آژانس مسافرتي مراجعه مي كنند. اگر مي خواهيد يك بليط هواپيما چارتر را براي گروه خودتان رزرو كنيد؛ براي مثال كل كارمندان شركت خود را در يك تعطيلات به مسافرت ببريد مي توانيد پروازي را دقيقاً با شرايط گروهتان با استفاده از پرواز هاي چارتر رزرو كنيد. به جاي اينكه به اعضاي گروه خود پروازهاي مختلفي را معرفي كنيد و منتظر بمانيد كه اين گروه جدا جدا سفرشان را رزرو كنند، مي توانيد با پروازهاي چارتر همگي را با هم رزرو كنيد تا سفرتان راحت ترشود چه زمان پرواز ساعت سه عصرباشد و چه سه صبح.

ساير تفاوت هاي كليدي بين چارتر و سيستمي

اگر به فكر سفر پرواز  با  يك جت خصوصي هستيد و ميخواهيد با اتومبيل يا تاكسي شخصي گردش كنيد، درمسيرهاي شلوغ و پر پيچ و خم معطل نشويد و در اوقات فراغت خود سوار اتومبيل شويد و بگرديد مي توانيد با تجربه كردن پرواز هاي چارتر به چيزي كه ميخواهيد برسيد و لذت ببريد. پروازهاي چارتر در دسته پروازهاي عمومي قرار مي گيرند كه مسافران ملزوم به رعايت مقرراتي مانند مقررات پروازهاي تجاري نيستند. سطح واقعي امكانات پرواز بستگي به نوع هواپيما دارد. بيشتر گزينه هاي پذيرايي را دارند، اما همه آنها حمام يا كابين  فشار هوا ندارند. در هنگام خريد بليط سيستمي امكان كنسل كردن بليط هواپيما وجود دارد ولي در چارتر مسافر نميتواند بليط خود را كنسل كند.

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

سفر با قطار مزيت‌هاي فراواني را با خود به همراه دارد كه بيشتر اين مزيت‌ها را مسافراني كه اين وسيله نقليه را براي سفر انتخاب مي‌نمايند به آن واقف هستند. اما در اين بين برخي از امكانات قطار هستند كه اندك افرادي از آن‌ها آگاهي لازم را دارند. ما در اين مطلب علاوه بر پاسخ به سوالات بيان شده به اين امكانات نهفته خواهيم پرداخت.   

دوري از شلوغي و ترافيك جاده ها، سفر بدون در نظر گرفتن شرايط جوي مانند برف، باران و طوفان، بيم نداشتن از سقوط‌هاي بي مورد از جمله مزايايي است كه مي‌توان با تهيه بليط قطار در سفر آن را تجربه نمود. دلايل محبوبيت قطار در سفر‌هاي گوناگون چيست؟ به چه دلايلي قطار را به عنوان امن‌ترين وسيله نقليه مي‌شناسند؟ براي پاسخگويي به سوالات ذهني خود در اين مطلب با ما همراه باشيد.

سفر با قطار مزيت‌هاي فراواني را با خود به همراه دارد كه بيشتر اين مزيت‌ها را مسافراني كه اين وسيله نقليه را براي سفر انتخاب مي‌نمايند به آن واقف هستند. اما در اين بين برخي از امكانات قطار هستند كه اندك افرادي از آن‌ها آگاهي لازم را دارند. ما در اين مطلب علاوه بر پاسخ به سوالات بيان شده به اين امكانات نهفته خواهيم پرداخت.   

۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم


حمل بار بدون محدوديت

امكانات مختلفي در هنگام خريد بليط قطار عايد خريداران خواهد شد، حمل بار بدون محدوديت يكي از اين امكانات است. بسياري از مسافران در هنگام سفر با اتوبوس و هواپيما با ميزان بار قابل حمل مشكل خواهند داشت. بسياري از شركت‌هاي هواپيمايي با توجه به پرواز‌هاي داخلي و خارجي ميزان بار مشخصي را براي مسافران تعيين كرده اند.

در سفر‌هاي هوايي اگر بار بيش از حد مجاز باشد، مسافر بايد جريمه آن را پرداخت نمايد. در سفر با اتوبوس نيز مسافران هميشه دچار سردرگمي‌هاي فراواني بايت حمل بار مي‌شوند. اما در قطار مسافران براي حمل چمدان، كيف و بار‌هاي اضافه خود نياز به محدوديت ابعاد و كيلو نخواهند داشت. بار‌هاي بيش از ۷۵ سانتي متر را مي‌توان به بخش بار‌ها تحويل داد و در مقصد دريافت نمود. لازم به ذكر است، وزن بار نبايد بيش از ۲۰۰ كيلوگرم و ۲ متر باشد. با تهيه بليط قطار به ميزان بار خود در سفر فكر نكنيد.


براي خودرو شخصي خود بليط قطار تهيه كنيد!

در سفر با قطار اين امكان براي شما فراهم است تا براي خودرو شخصي خود خريد بليط قطار را انجام دهيد و آن را در مقصد با خود داشته باشيد. تصور كنيد، براي سفر به مشهد بايد هزينه بليط هواپيمايي را پرداخت نماييد كه بهاي بسيار زيادي را در بر خواهد داشت. اگر با ماشين شخصي هم به اين شهر سفر كنيد خستگي بسيار زيادي به تنتان مي‌ماند در اين مواقع قطار كار را براي شما بسيار آسان كرده است. حمل خودرو شخصي به شهر مورد نظر يكي از خدماتي است كه بسياري از مسافران از آن غافل هستند. به راحتي و بدون دردسر ماشين خود را با قطار حمل كنيد و در شهر مقصد استفاده نماييد. قطار وسيله‌اي ارزان با امكانات فراوان است كه ما از بخش عمده‌اي از آن بي خبريم.

 

۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم


غذاي خود را در قطار گرم ميل كنيد

غذا‌ها در هواپيما طعم دلچسبي ندارند. در اتوبوس نيز غذا‌ها بايد در بين راه فراهم شود. در اين مواقع براي تهيه غذاي هزينه بالايي را بايد پرداخت كنيد در صورتي كه كيفيت پاييني نصيبتان خواهد شد. شايد بگوييد در سفر با اتوبوس از غذا‌هاي خانگي استفاده مي‌كنيد، اما سوال اينجاست كه فضايي براي گرم كردن غذا وجود دارد. جواب صد در صد نه است.

چاره كار رزرو بليط قطاربراي سفر است. در سفر با قطار با استفاده از مايكروفرهاي تعبيه شده مي توانيد غذاي مورد نظر خود و همسفرانتان را گرم كنيد. لازم به ذكر است اگر تمايلي به غذاي خانگي نداريد،در هنگام رزرو بليط قطار مي توانيد غذاي خود را رزرو نماييد.

 

رزرو بليط قطار با غذا

همانطور كه گفتيم، اگر مايل مايل به غذاي خانگي نباشيد، در اين مواقع مي‌توانيد رستوران قطار را براي تهيه غذا انتخاب نماييد. غذا‌هاي قطار از كترينگ‌هايي با كيفيت بي نظير تهيه مي‌شود. كيفيت بالاي غذا‌هاي در قطار موجب رضايت اكثر مسافران شده است. اگر مايل به پيش غذا، دسر و نوشيدني هم باشيد در قطار اين امكان براي شما فراهم مي‌باشد. قيمت غذا در رستوران بسيار به صرفه مي‌باشد. علاوه بر قيمتي به صرفه منوي غذاي داخل قطار متنوع است.

استفاده از حمام و سرويس بهداشتي در قطار

در گذشته سيستم هاي بهداشتي مختلفي در قطارها وجود نداشت اما امروزه علاوه بر سرويس بهداشتي در برخي از حمام ها حمام نيز تعبيه شده است. اين امكانات مي تواند سفر با قطار را براي مسافران بسيار آسان و دلپذيرتر نمايد. اين امكانات هزينه هاي پاييني را در بر دارد. با تهيه بليط قطار ارزان مي توانيد امكاناتي بالا با قيمت پايين را در سفر تجربه نماييد.

بدون نگراني از وسيله هاي الكتريكي خود استفاده كنيد

در سفر با قطار نگران اتمام شارژ گوشي و لپ تاپ خود نباشيد در هر كوپه پريزهاي برق نهفته شده است كه مي توانيد به وسيله آن سيستم برقي خود را شارژ نماييد. در گذشته اين پريزها به صورت نمادين بودند و كارايي خاصي نداشتند. آيا با تهيه بليط هواپيما و خريد بليط اتوبوس مي توانيد از اين نوع امكانات استفاده نماييد؟

ارسال بار با قطار از درب منزل

شايد برايتان جالب باشد كه بدانيد محموله هاي باري خود را مي توانيد از طريق قطار انجام دهيد. شما مي توانيد از توشه بار درخواست كنيد كه محموله مورد نظر را از درب منزل تحويل بگيرد و به مقصد انتقال دهد. لازم به ذكر است بسته هايتان بيمه آتش سوزي و حوادث مي شوند.

 

خواندن كتاب و روزنامه در قطار

انسان هاي با فرهنگ و كتاب دوست بسيار زيادي در سراسر ايران وجود دارند كه با قطار به مسافرت هاي خود مي پردازند. شركت هاي حمل و نقل ريلي براي اين عزيزان تمهيداتي ديده است. شما مي توانيد در سفر با قطار به كتابخانه برويد و تمام مسير را با خواندن كتاب هاي مختلف خود را سرگرم نماييد. براي به همراه داشتن اين امكانات و تهيه بليط قطار به ادرسwww.tikban.com مراجعه كنيد. سايت تيك بان علاوه بر بليط قطار، بليط هواپيما و بليط اتوبوس به اقصي نقاط جهان را پشتيباني مي نمايد.

منبع: ۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

سفر با هواپيما بسيار جذاب و هيجان انگيز است، اما در برخي مواقع با شنيدن حوادث هوايي مدت‌ها از سفر با هواپيما دچار وحشت مي‌شويم و از خير سفر‌هاي هوايي منصرف مي‌شويم.

 به گزارش گروه اقتصادي خبرگزاري دانشجو، سفر با هواپيما بسيار جذاب و هيجان انگيز است اما در برخي مواقع با شنيدن حوادث هوايي مدتها از سفر با هواپيما دچار وحشت مي شويم و از خير سفر هاي هوايي منصرف مي شويم. اما خبر خوش اينست كه از هر 11 ميليون پرواز فقط يكي دچار سانحه مي شود. بنابراين بهتر است حين سفر باهواپيما از آن لذت ببريد و بي جهت ذهن خود را درگير مسايلي كه بسيار احتمال كمي دارند، نكنيد. بااين حال براي كسب اطلاعات بيشتر در اين مقاله قصد داريم اقداماتي را كه در حين سقوط هواپيما كارگشا مي باشد را بيان كنيم.

در هنگام سقوط هواپيما چه كنيم؟

بااين كه احتمال سقوط هواپيما بسيار ناچيز است اما بهتر است در هر زمينه اي اطلاعات لازم را داشته باشيد تا در صورت بروز آن بهترين كارها را انجام دهيد. نكاتي كه با رعايت آنها در سانحه هوايي شانس زنده ماندن را افزايش مي دهد.

همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد

در لحظه اي كه متوجه سقوط هواپيما شديد، بايد نهايت سرعت عمل را به خرج دهيد. سريعا كمربند خود را شل كنيد. كفش پاشنه بلند خود را بيرون آوريد. عينك خود را در بياوريد و آماده باشيد.

بهترين صندلي متعلق به كساني است كه در كنار درهاي خروج اضطراري نشسته اند. اگر كنار اين در نشسته ايد كه خوش شانس هستيد اگرنه، بهتراست از مكان در خروج اضطراري  اطلاع پيدا كنيد. هيچ مشخص نيست هواپيما به كجا سقوط مي كند به دريا يا خشكي. ممكن است برق كابين قطع شود بنابراين بهتر است جاي در را به خاطر بسپاريد.

پيش از اجازه مهماندار از جاي خود بلند نشويد. از بازكردن درها بپرهيزيد. اگر كابين پر از دود شده بهتر است جلوي دهان خود را بگيريد. اگر دود همه جا را فرا گرفت بهتر است روي زمين دراز بكشيد.

در هنگام سقوط سعي كنيد خونسردي خود را حفظ كنيد، سرعت عمل داشته و براي خروج به ديگران كمك كنيد.

 

 

سقوط هواپيما در دريا

قبل از خروج از در اضطراري جليقه نجات خود را باد نكنيد. اگر اين كار را قبل از خروج انجام دهيد، ديگر نمي توانيد از هواپيما خارج شويد. با داشتن جليقه نجات به زير آب نمي رويد. اگر خودتان جليقه نجات نداريد مي توانيد شخصي را كه جليقه دارد، بگيريد تا زير آب نرويد.

 

سقوط هواپيما در خشكي

در هنگام سقوط هواپيما در خشكي مطمئن باشيد كه مي توانيد راه برويد. از هواپيما زياد دور نشده و منتظر نيروهاي امدادي بمانيد.

با اين كه سقوط هواپيما غير قابل پيش مي باشد، اما بهتراست به نكاتي كه مهمانداران قبل از پرواز در اين باره توضيح مي دهند، به خوبي گوش دهيد تا در واقع لزوم از آن استفاده كنيد.

همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد

به هر حال دانستن اين نكات بهتر از ندانستن آن است. اگر قصد سفر با هواپيما را داريد با خيالي آسوده بليط خود را خريداري كنيد چرا كه بهترين راه رزرو بليط هواپيما تايپ كردن https://tikban.com است مراجعه به تيك بان است. تيك بان با بهترين ايرلاين هاي داخلي و خارجي همكاري مي كند. با تيك بان مي توانيد بليط هواپيما ارزان را تهيه كرده و از سفري ارزان، ايمن و راحت بهره مند شويد. بايد به خاطر داشته باشيد كه تهيه بليط خارجي ارزان هميشه جز دغدغه هاي كساني است كه علاقه وافري به سفر با هواپيما دارند. خريد يك بليط هواپيما خارجي ارزان براي كساني كه مسافرت هاي كاري و تجاري زيادي را در سال تجربه مي كنند، نيز مي تواند بسيار خوشايند و دلچسب باشد. تيك بان مي تواند به شما در اين زمينه كمك هاي شاياني بكند فقط كافي است يك بار تست كنيد.

منبع: همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

رفتن به مسافرت كمك بسيار بزرگي به انسان در زمينه كنترل مشكلات زندگي، دوري از روزمرگي ها، تصحيح روابط خانوادگي و دوستانه مي كند. يكي از راه حل هايي كه امروزه تمامي روانپزشكان جلوي بيماران خود مي گذارند، مسافرت است. بسياري از اين روانپزشكان معتقدند كه انسان ها با فرار از روزمرگي مي توانند فضاي جديد فكري را تجربه نمايند. اين فضاي جديد مي تواند با شادي و اثر درماني همراه باشد.

همانطور كه واقفيد جامعه از انسان هاي مختلف با تراز فكري گوناگون تشكيل شده است. براي اين كه بتوان اين ترازها را در كنار يكديگر قرار دهيم، مستلزم همسان سازي در جامعه خواهيم بود. هر يك از اين افراد اگر از لحاظ روحي در بالاترين سطح خود قرار داشته باشند، جامعه شادتر و مفيد تري خواهيم داشت. از اين رو مسافرت يكي از كارهايي است كه معاملات روحي جامعه را تنظيم مي كند. اگر هر فرد با سفر بتواند روحيات خود را صيقل دهد، بالطبع جامعه زيباتري خواهيم داشت.

انتخاب وسيله نقليه عوامل متعدد بسياري در سفر تاثيرگذار خواهد بود. يكي از اين عوامل مهم تاثير گذار انتخاب وسيله نقليه مناسب براي مسافرت است. هر انسان با توجه به خلقيات و ميزان بودجه وسيله نقليه را انتخاب مي نمايد. به طور كلي وسيله هاي نقليه اي را كه مسافران استفاده مي كنند را مي توان به ۵ دسته، اتوبوس، قطار، هواپيما، كشتي و ماشين شخصي تقسيم بندي كرد. بليط هواپيما، اتوبوس، قطار و غيره كدام مناسب سفر است؟

حال سوال اينجاست كدام يك از اين وسيله هاي نقليه براي سفر مناسب است؟ چه عواملي مي تواند بر انتخاب وسيله نقليه مناسب سفر تاثيرگذار باشد؟ ما در اين مطلب به سوال هاي مختلفي پاسخ خواهيم داد. در ادامه مطلب ما را ياري كنيد.

عوامل تاثيرگذار بر انتخاب وسيله نقليه براي سفر

سرعت، امكانات و هزينه سه عامل مهم بسيار تاثيرگذار بر انتخاب وسيله نقليه هستند. هر كدام از وسيله هاي نقليه كه بتوانند اين سه موضوع را با يكديگر پوشش دهند انتخاب مناسبي براي سفر خواهند بود.

در بين وسيله هاي نقليه معرفي شده در بالا فقط هواپيما است كه مي تواند اين سه موضوع مهم را با هم داشته باشد. سرعت اولين و مهمترين مقوله در سفر است كه بسياري از مسافران هواپيما را به همين دليل انتخاب مي نمايند. با خريد بليط هواپيما مسافران مي توانند در سفر وقت كمتري را بگذرانند و بيشتر به گشت و گذار در مقصد مورد نظر بپردازند. ذخيره زمان در سفر را فقط با استفاده از هواپيما مي توان لمس كرد.

هزينه ها را كاهش دهيد

بعد از سرعت اين امكانات است كه در سفر براي بسياري از مسافران حائز اهميت خواهد بود. اگر تمامي وسايل نقليه موجود در سيستم حمل و نقل ريلي را بررسي كنيد به درستي متوجه خواهيد شد كه امكانات هواپيما بسيار بيشتر از ساير وسايل نقليه ديگر است. به نوعي امكانات ساير وسايل نقليه در قياس با هواپيما قابل مقايسه نيست. شايد بسياري از ما هزينه هاي سفر با هواپيما را بسيار بيشتر از وسيله هاي نقليه ديگر مانند قطار، اتوبوس و كشتي بدانيم ولي اين امر كاملا نادرست است. در بسياري از مواقع قيمت بليط هواپيما كمتر از بها بليط ساير وسايل نقليه لاست. با مراجعه به سايت تيك بان و اجراي تكنيك هاي ساده كه در همين سايت گفته مي شود، بليط ارزان هواپيما را خريداري كنيد و هزينه هاي سفر خود را به طور قابل ملاحظه اي كاهش دهيد.

منبع: سفر بر هر درد بي درمان دواست

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

اگر سفر با هواپيما را تجربه كرده باشيد، حتما درهنگام ورود به هواپيما، متوجه چند در خروجي شده ايد. در كنار اين درها، چند رديف صندلي نيز قرار دارد. اما آيا در باره درهاي خروج اضطراري اطلاعات كافي داريد.

با خريد بليط هواپيما  مثلا از https://tikban.com ، مي توانيد سفر با هواپيما را تجربه كنيد و از سفري سريع و ايمن لذت ببريد.

ممكن است شما بليط هواپيما رزرو كرده باشيد و در هنگام سوار شدن به هواپيما، متوجه شده باشيدكه شماره صندلي شما، نزديك درهاي خروج اضطراري مي باشد. همانطور كه از اسم اين درها پيداست، آنها براي خروج مسافران در مواقع حوادث هوايي طراحي شده اند. بنابراين مسافراني كه در كنار اين درها نشسته اند امكان خروج سريعتر از هواپيما را دارند. شايد باورش كمي سخت باشد اما هر مسافري اجازه نشستن روي اين صندلي ها را ندارد.

 در مورد اين صندلي ها قوانين خاصي وجود دارد كه اگر مايليد در اين باره بيشتر بدانيد در اين مبحث ما را همراهي كنيد.

هر مسافري كه تا به حال بليط هواپيما خريداري كرده و سفر هوايي را تجربه كرده باشد، مي داند كه صندلي هاي هواپيما از موقعيت يكساني برخوردار نيستند. صندلي هاي كنار پنجره جزو پرطرفدارترين صندلي ها مي باشد.

در بليط اكونومي هواپيما امكان انتخاب صندلي هواپيما وجود ندارد و مسافر به طور اتفاقي شانس برخورداري از صندلي را دارد. در بين صندلي ها، صندلي هاي وسط چندان محبوب نيستند. اما صندلي هاي كنار در خروج اضطراري يكي از بهترين صندلي هاي هواپيما مي باشد كه بسياري از خريداران بليط تمايل دارند صندلي خود را در اين ناحيه انتخاب كنند.

اما همه مسافران نمي توانند به راحتي بر روي اين صندلي ها بنشينند. اين به علت حفظ سلامتي مسافران مي باشد.

مزيت صندلي كنار در خروج اضطراري

يكي از مزاياي صندلي هاي كنار در خروجي، وجود فضاي زياد براي قرار گرفتن پاها مي باشد. با نشستن روي اين صندلي ها مسافر به راحتي مي تواند در پروازهاي طولاني مدت از خستگي پاها جلوگيري كند. البته اگر هواپيماي انتخابي شما بويينگ باشد اين فضا بيشتر است.

مهمترين مزيت صندلي هاي كنار در خروج اضطراري، اين است كه فرصت بسيار كمي براي خروج از هواپيما وجود دارد.

در هنگام سانحه هوايي مسافران ترسيده و دچار دستپاچگي مي شوند. اين امر طبيعي است اما مسافري كه كنار اين درها نشسته باشند، موقعيت خوبي دارند تا اولين نفري باشند كه از هواپيما خارج مي شوند.

چه مسافراني اجازه دارند روي اين صندلي بنشينند؟

در هنگام سانحه هوايي، در هاي خروج اضطراري اولين درهايي هستند كه باز مي شوند. مسافران بايد بلافصله و بدون معطلي از اين درها خارج شوند. اگر مسافران در اين كار سرعت عمل به خرج دهند، تعداد نجات يافتگان بيشتر مي شود. از آنجايي كه مسافر كنار در خروج اضطراري، بايد  سرعت عمل بالايي داشته باشد، بنابراين بايد بالاتر از 15 سال سن داشته باشد. اگر مسافران اين صندلي ها كند عمل كنند دست وپا گير شده و مانع نجات ديگران مي شوند. از همين رو نشستن روي اين صندلي ها براي افراد زير ممنوع مي باشد.

 • نوزادان
 • كودكان
 • نوجوانان زير 15 سال
 • مسافران كم توان جسمي
 • مسافراني كه زبانهاي بين الملي نمي دانند
 • مسافران پير و كهنسال كه نياز به كمك دارند

اگر مسافري برحسب اتفاق صندلي كنار در خروجي اضطراري نصيبش شود ولي واجد شرايط لازم نباشد، مهمانداران موظفند از نشستن او جلوگيري كرده و صندلي ديگري را به او پيشنهاد دهند.

اگر قصد سفر هوايي داريد مي توانيد با خريد اينترنتي بليط هواپيما از تيك بان شانس خود را امتحان كرده و صندلي كنار در خروج اضطراري را رزرو كنيد و از سفري ايمن و راحت لذت ببريد.  با تيك بان بليط هواپيما را به صورت آنلاين مي توان تهيه كرد. اين كار صرفه جويي قابل ملاحظه اي را در وقت و هزينه مسافران به ارمغان آورده است با تيك بان مي توانيد به راحتي بليط خارجي بخريد يا قيمت بليط هواپيما داخلي را خيلي سريع ببينيد با ما باشيد.

منبع: مزيت صندلي هاي كنار در خروج اضطراري چيست؟

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

هنگامي كه تصميم به سفر مي گيريم با چالش انتخاب مواجه مي شويم. از انتخاب مقصد سفر گرفته تا انتخاب وسيله نقليه و هتل. در اين بين يكي از موضوعاتي كه بيشتر ما را به چالش مي كشد، انتخاب وسيله نقليه است. وسيله نقليه اي كه هم ايمن باشد، هم راحت و سريع؛ درضمن از قيمت مناسب و به صرفه اي نيز برخوردار باشد. مهمترين مبحث در انتخاب وسيله نقليه اصلح، مبحث ايمني است. اين كه كدام وسيله نقليه از امنيت بالاتري برخوردار است براي همه مسافران موضوع قابل توجهي است.

از آنجايي كه خريد بليط هواپيما براي خيلي از مسافران مهم است، در اين مقاله به بررسي ايمني هواپيما  مي پردازيم.

در نگاه اول به اخبار و اطلاعات متوجه مي‌شويم كه حوادث هوايي به علت حساسيت ويژه آن از بازتاب خبري بالايي برخوردار است. اما اگر همين اخبار و اطلاعات را به خوبي بررسي كنيد، متوجه مي‌شويد ميزان مرگ و مير در حوادث هوايي در مقايسه با حوادث جاده اي بسيار ناچيز و كم است.

فيلم‌هاي زيادي درباره سقوط هواپيما ديده‌ايد. همانطور كه مي‌دانيد اين فيلم هستند، اجازه ندهيد سينما شما را متقاعد كند كه پرواز ناامن است. واقعيت اين است كه سفر هوايي بسيار ايمن تر و كارآمدتر از هر روش حمل و نقل ديگر روي كره زمين است.

براي بررسي دقيق اين قضيه، بهتر است به آمار سازمان بين المللي حمل و نقل هوايي يا همان (   IATA) مراجعه كنيد. اين سازمان هرساله آمار حوادث هوايي را با جزييات آن منتشر مي كند. با كمي جستجو در اين صنعت به خوبي در مي يابيم كه سفرهاي هوايي در زمره يكي از ايمن ترين سفرها مي باشند.

بر طبق آمار در سال 2016 ، 325 نفر در 19 سقوط هواپيما در سراسر جهان جان باختند. در نگاه اول ، اين آمار نگران كننده به نظر مي‌رسد. اما وقتي در نظر بگيريد كه بيش از 3.5 ميليارد نفر مسافر هوايي وجود دارند، در مي‌يابيد كه خطر بسيار حداقل است.

هواپيما ممكن است از ارتفاع سقوط كند و يا در هنگام فرود روي باند دچار سانحه شود اما دليلي براي آسيب حتمي مسافران وجود ندارد. شانس زنده ماندن در سوانح هوايي چيزي بالاتر از 95 درصد است.

اگر بخواهيم آمار حوادث هوايي را با حوادث جاده اي مقايسه كنيم، شايد ديگر هيچگاه جرات نكنيم با اتومبيل به سفر برويم.

از هر 11 ميليون نفر فقط يك نفر در طول زندگي خود در يك سانحه هواپيما قرار مي گيرد. كشته شدن در تصادف هواپيما بسيار كمتر از ديگر حوادث احتمالي مي باشد. .

به عبارت ديگر ، احتمال اين كه شما درگير سقوط هواپيما شويد بسيار كم است و اگر باشيد، شانس بقا شما بسيار خوب است. اين دقيقاً همان چيزي است كه آمار و اطلاعات نشان مي دهند. يا بايد به اعداد اعتماد كنيد يا به فيلمهاي سينمايي اما به نظر مي رسد گزينه اول عاقلانه تر و مطمئن تر است.

۵ دليل كه ثابت مي كند هواپيماها بسيار ايمن هستند

داده ها به وضوح نشان مي دهد كه سفر هواپيمايي ايمن است. برخي از مهمترين دلايل ايمن بودن هواپيماها را بررسي كنيم:

1. محافظت از سيستم هاي بحراني پرواز

هر روز بيش از 100،000 پرواز تجاري انجام مي‌شود. اين بدان معني است كه هواپيماها بطور منظم در محدوده تغييرات فشار، رطوبت، خطرات محيطي و حتي ميدان‌هاي الكترومغناطيسي قرار مي‌گيرند. علي رغم فراواني شرايط بد پروازي و ساير عوامل غيرقابل كنترل در آسمان ، سفرهاي هوايي ايمن است.

علت آن است كه سيستم‌هاي مهم پرواز در هواپيماها مانند موتور الكترونيكي و كنترل پرواز در برابر صاعقه و فشار شديد محافظت مي‌شوند.

2. فناوري كنترل ترافيك هوايي پيشرفته

حتي در خارج از هواپيما، فن آوري‌ها و مكانيسم‌هاي جديدي وجود دارد كه سفر هوايي را براي خلبانان و مسافران به طور يكسان ايمن مي‌كند. در حالي كه كنترل ترافيك هوايي هميشه در هدايت هواپيماها نقش داشته‌اند، پيشرفت‌هاي فناوري كنترل بيشتري به اتفاقات اطراف خواهند داشت.

3- خدمات ايمني بالاتر (‌Crashworthiness‌)

در صنعت هوايي روز به روز بر ايمني تجهيزات هواپيما افزوده مي شود. كمربندهاي ايمني و صندلي‌هاي هواپيما ايمن‌تر از گذشته شده‌اند، ايده‌هايي مانند ماسك هاي اكسيژن، فرار اضطراري‌، قايق‌هاي بادي و ساير پيشرفت‌ها همه با هم تركيب مي‌شوند تا زنده ماندن را در حوادث هوايي محتمل‌تر نمايد.

4. آموزش حرفه‌اي و به روز خلبان‌ها

خلبانان طي دوره هاي مختلف تحت آموزش‌هاي حرفه‌اي قرار مي‌گيرند و از قوانين جديد پروازي مطلع مي‌شوند.

5. راهكارهاي ايمني بيشتر

در سال‌هاي اخير صنايع هواپيمايي تمام تلاش خود را بر ايمني بيشتر متمركز كرده‌اند. با ارائه راهكارهاي مناسب در اين زمينه سعي در كم شدن حوادث و سوانح هوايي شده است.

در همين راستا انتخاب ايرلاين مناسب نيز تاثيرگذار خواهد بود. براي انتخاب بهترين ايرلاين ها و لذت بردن از سفري ايمن و راحت، وب سايت بليط هواپيما تيك‌بان  https://tikban.com در خدمت شماست.

فروش و ارائه بليط هواپيما خارجي و داخلي، اطلاع از انواع قيمت بليط هواپيما، ارائه بليط ارزان براي مسير هاي مختلف از دهها خدمات اين سايت است.  تيك بان با همكاري بيش از 900 ايرلاين داخلي و خارجي معتبر، براي سفر هوايي لذت بخش در كنار شماست. به منظور خريد آنلاين بليط هواپيما مي‌توان از روش ذكر شده استفاده كرد. نخست وارد سايت تيك بان شويد و از قسمت سربرگ گزينه بليط هواپيما را كليك كنيد. سپس اطلاعات در خواستي را تكميل كنيد. اين اطلاعات شامل مبدا، مقصد و تاريخ مي‌باشد. با پر كردن اين قسمت وارد صفحه جديدي مي شويد كه ليستي از انواع بليط هواپيما به مقصد مورد نظر شما نمايش داده مي شود. با توجه به فيلترها در سمت راست صفحه نمايش، فيلترهايي شامل نرخ هاي لحظه اي، نرخ هاي ويژه، فرودگاه ها، ايرلاين‌ها، ساعت حركت، ساعت فرود و قيمت وجود دارد. اين فيلترها كاربران را براي جستجوي راحت تر در صفحه رزرو همراهي مي‌نمايند. پس از طي كردن مراحل خريد بليط پروازهاي داخلي و خارجي به طور صحيح، بايد هزينه بليط انتخابي به وسيله كارت بانكي عضو شتاب پرداخت شود. سايت تيك بان به عنوان يكي از معتبرترين سايت هاي خريد اينترنتي بليط هواپيما، با گردآوري تيم پشتيباني متخصص و كارآمد آماده ارائه خدمات 24 ساعته و آنلاين به مشتريان خطوط هوايي مي‌باشد.

منبع: آيا هواپيماها براي سفر ايمن هستند؟

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

سفر با هواپيما همواره يكي از جذاب ترين و مهيج ترين سفرها بوده است. مسافران زيادي در طي سال اقدام به خريد بليط هواپيما مي كنند. اما آيا درباره انواع پروازها چيزي مي دانيد؟ اگر قصد رزرو بليط هواپيما را داريد، بهتر است در اين مقاله با ما همراه شويد.

انواع پرواز

يكي از بهترين روش هاي رزرو بليط هواپيما، جستجوي اينترنتي مثل google.com مي باشد با مراجعه به وب سايت هاي معتبر مثل تيك بان tikban.com مي توانيد به راحتي بليط هواپيماي خود را به راحتي رزرو كنيد. گاهي در هنگام رزرو بليط به واژه هاي متفاوتي برخورد مي كنيد. يكي از اين واژه ها، پرواز مستقيم و غير مستقيم است. ممكن است در بعضي از مسيرها ، پروازهاي مستقيم وجود نداشته باشد و مسافران مجبور به توقف و تعويض هواپيما در طول مسير باشند.

پرواز مستقيم، پرواز هايي مي باشد كه شماره پرواز و هواپيما در آن ثابت است و تغيير نمي كند. اين نوع پروازها در واقع، بدون توقف مي باشند و شما را از فرودگاه مبدا، به فرودگاه مقصد مي رساند.

ممكن است در پروازهاي مستقيم، هواپيما براي سوخت گيري مجبور به توقف در فرودگاهي ميان راه شود اما مسافران با همان هواپيما به مسير ادامه داده و در مقصد پياده مي شوند.

پروازهاي غير مستقيم

پروازهاي غير مستقيم به پروازهايي گفته مي شوند كه هواپيماي اوليه مسافران را از مبدا به فرودگاه ترانزيت مي رساند. سپس مسافران بعد از مدتي توقف در اين فرودگاه، سوار هواپيماي ديگري شده و به مقصد مي روند. توقف بين دو پرواز ممكن است از 30 دقيقه تا 24 ساعت به طول بينجامد.

در بليط اين نوع پروازها، شماره پروازها تغيير مي كند و شماره آنها در در بليط ذكر مي شود.

فرودگاه ترانزيت

به فرودگاه واسطه اي كه بين دو مقصد وجود دارد، فرودگاه ترانزيت گفته مي شود. معمولا بين دو پرواز توقف طولاني وجود دارد و مسافران در فرودگاه ترانزيت مدتي توقف دارند. براي اين كه بهترين پرواز غير مستقيم را انتخاب كنيد، بهتر است زمان توقف و مدت زمان آن را در نظر بگيريد. بهترين وضعيت، حداقل 2 ساعت فاصله بين دو پرواز مي باشد.

به نوع ايرلاين خود توجه كنيد. چرا كه بعضي از ايرلاين ها در هنگام توقف به مسافران خدماتي مانند محل استراحت و پذيرايي ارائه مي كنند.

ويزاي ترانزيت

برخي از كشورها براي ايراني ها، در توقف هاي بيش از 4 ساعت ويزاي ترانزيت را الزامي مي دانند .

ويزاي ترانزيت بايد پيش از سفر تهيه شود. بنابراين به سفارت كشور مورد نظر مراجعه كنيد.

براي سفر به كشورهايي كه نياز به ويزا دارند، بهتر است دقت كنيد كه فرودگاه تغيير نكند. چرا كه به مسافران اجازه خروج از فرودگاه نمي دهند.

در پروازهاي غير مستقيم، ايرلاين مورد نظر چمدان مسافران را از مبدا تحويل گرفته و در مقصد به آنها بازگردانده مي شود.

دقت داشته باشيد كه پروازهاي توقف دار با پروازهاي جداگانه متفاوت مي باشند. در پروازهاي جداگانه، مسافر ملزم است وارد فرودگاه شده، چمدان خود را تحويل بگيرد سپس وارد گيت پروازي خود شده، چمدان را دوباره تحويل داده و كارت پرواز جديد بگيرد.

براي خريد بليط هواپيما و انواع پروازهاي مستقيم و غير مستقيم مي توانيد به سايت تيك بان مراجعه كرده و انواع بليط هواپيما خارجي و داخلي را با مناسبترين قيمت خريداري كنيد.

قيمت بليط هواپيما هميشه جزو گزينه هاي مهم در انتخاب بليط هواپيما بوده است. روزانه مسافران زيادي به دليل سرعت در جابجايي و امكانات عالي از هواپيما به عنوان وسيله نقليه استفاده مي نمايند.

تيك بان زير مجموعه شركت خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي هفت اورنگ بوده كه داراي گواهينامه انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي ياتا (IATA)، گواهينامه انجمن تورگردانان ايران مي باشد. شما با تيك بان سايت معتبر خريد بليط هواپيما به راحتي مي توانيد در كمترين زمان بليط خود را اينترنتي و آنلاين تهيه كنيد.

منبع: پرواز مستقيم يا غير مستقيم كدام بهتر است؟

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

فصل زيباي پاييز است و دور جديد سفرهاي فصلي آغاز شده است. بسياري از مسافران ترجيح مي‌دهند در فصل رنگارنگ پاييز از مناطق ديدني دنيا ديدن كنند. از همين رو در اين فصل براي خريد بليط هواپيما به دفاتر مسافرتي متعددي مراجعه مي‌كنند و يا از روش آسانتر و ارزان‌تر خريد اينترنتي بليط هواپيما استفاده مي‌كنند.

اگر جزو آن دسته از مسافراني هستند كه براي خريد بليط هواپيما به وب سايت‌هاي گردشگري مثل tikban.com مراجعه مي‌كنيد، بايد بگوييم كه بهترين راه را براي خريد بليت انتخاب كرده‌ايد. با انتخاب روش آنلاين هم در وقت و هزينه خود صرفه جويي كرده‌ايد و هم به ليستي از انواع بليط هواپيما به راحتي دسترسي پيدا خواهيد كرد. بنابراين امكان رزرو بليط هواپيماي ارزان و مناسب به راحتي در دسترس شماست.

اما درباره انواع بليط هواپيما چه مي‌دانيد؟ براي رزرو آنلاين بليط هواپيما بهتر است كمي درباره انواع بليط، خصوصيات و ويژگي آنها و خدمات و امكانات آن اطلاع داشته باشيد. براي دانستن اين مطالب در ادامه با ما باشيد.

انواع بليط هواپيما؛ چارتر و سيستمي

بليط سيستمي بليط هايي هستند كه در تمام طول سال از قيمت ثابتي برخوردارند و قيمت آن هر ساله توسط سازمان هواپيمايي كشور تعيين و ابلاغ مي‌شود. اين نوع بليط ها داراي مزايايي هستند كه با انتخاب و رزرو آنها نصيب مسافران مي شود.

يكي از بزرگترين مزاياي بليط هاي سيستمي ، دارا بودن قابليت كنسلي و استرداد مي‌باشد. اين بدان معناست كه اگر مسافر از پرواز به هر دليلي منصرف شود، به راحتي مي‌تواند بليط خود را كنسل كرده و مبلغ خود را بازپس بگيرد.

مزيت ديگر اين بليط ها اختلاف قيمت بليط بزرگسالان و كودكان است. به طور مثال قيمت بليط هواپيما استانبول، براي كودكان به صورت نيم بها حساب مي‌شود. از اين نظر براي سفرهاي دسته جمعي و خانوادگي خريد بليط سيستمي ارزانتر و به صرفه تر است.

بليط چارتري چگونه بليطي است؟

ويژگي اصلي بليط هاي چارتر، نوسانات قيمت آنهاست. ممكن است اين بليط ها در هر لحظه داراي قيمتي متفاوت باشند. بنابراين احتمال اين كه بتوان بليط هواپيما را بسيار ارزانتر از سيستمي خريداري كرد، امكانپذير مي‌كند.

بليط هاي چارتر توسط چارتر كننده‌ها از شركت‌هاي هواپيمايي پيش خريد مي‌شوند. قيمت بليط چارتري را ، چارتر كننده‌ها تعيين مي‌كنند. اگر صندلي‌هاي هواپيما در طي مدت زماني كه براي فروش در نظر گرفته شده است، به فروش برسند، چارتر كننده اقدام به ارائه تخفيفات ويژه مي‌كند. بنابراين مي توان در اين زمان بليط هواپيما را با قيمتي استثنايي خريداري كرد.

البته قابل توجه است كه قيمت بليط چارتر به ميزان تقاضا بستگي دارد. هرچه مقدار تقاضا بيشتر شود، قيمت بليط چارتر بالاتر مي‌رود. به طور مثال قيمت بليط هواپيما مشهد در ايام نوروز بسيار گرانتر از قيمت همان بليط در روزهاي عادي است. از همين رو ارزانترين بليط هواپيما چارتر را مي‌توان در فصول خلوت سال خريداري كرد.

معايب بليط چارتر چيست؟

يكي از بزرگترين معايب بليط هاي چارتر، عدم قابليت كنسلي و استرداد مي‌باشد. يعني اگر به هردليلي نتوانيد به پرواز خود برسيد ديگر امكان لغو و بازپس‌گيري مبلغ بليط وجود ندارد. البته تحت شرايطي امكان لغو بليط چارتر وجود دارد ولي به طور كلي قانون اين بليط ها غير قابل كنسلي بودن است.

يكي ديگر از معايب بليط هاي چارتر يكسان بودن نرخ بليط كودكان و بزرگسالان است. اگر قصد سفر با كودكان را داريد، در خريد بليط چارتر دقت كنيد.

البته كلاس پروازي و نوع هواپيما نيز در قيمت بليط هواپيما بسيار تاثير گذار است. در هنگام انتخاب بليط به اين موارد دقت كنيد.

براي خريد انواع بليط هواپيما خارجي و داخلي، تيك بان در كنار شماست. با مراجعه به تيك بان مي‌توانيد به آساني بليط هواپيما را خريداري كنيد.

منبع: چالش مسافران، چارتر يا سيستمي؟

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

بي شك يكي از جذاب ترين و راحت ترين وسيله نقليه در دنيا هواپيما مي باشد. وسيله اي ايمن، سريع و راحت كه براي سفرهاي دور بهترين گزينه است. بسياري از مسافران هوايي براي سفرهاي خود به دنبال بليط هواپيمايي هستند كه از قيمت مناسبي برخوردار باشد. اما آيا هميشه ارزانترين بليط هواپيما، بهترين است؟

آيا كيفيت خدمات هواپيما با خريد بليط هواپيما ارزان ، پايين مي آيد؟ مسافران براي يافتن ارزانترين بليط هواپيما نيازمند چه ترفندهايي هستند؟ براي يافتن پاسخ اين سوالات در اين مقاله همراه ما باشيد.

بليط هواپيما ارزان همواره بهترين گزينه نيست!

بسياري از مسافران براي سفرهاي هوايي خود سعي مي كنند بليط هواپيما هايي را جستجو كنند كه از پايين ترين قيمت برخوردارند. شايد با اين كار به مقدار قابل توجهي از هزينه هاي ظاهري سفر كاسته شود، اما آيا هميشه اين روش بهترين است؟

بليط هواپيما

در پاسخ اين سوال بايد بگوييم مسافران هوايي كه به صورت حرفه اي اقدام به سفر مي كنند، به خوبي مي دانند كه راههاي كاهش هزينه فقط به خريد بليط هواپيما ارزان ختم نمي شود. بلكه مي توان با در نظر گرفتن تمامي شرايط، اقدام به انتخاب بليت كرد. در واقع هنگام جستجوي بليط هواپيما خارجي در سايت هاي گردشگري بايد قيمت بليط را با در نظر گرفتن ارائه خدمات و امكانات پروازي سنجيد.

شايد مسافري بتواند بليط هواپيما را با قيمت بسيار ارزان خريداري نمايد ولي بايد ببيند چه امكاناتي در حين پرواز نصيبش مي شود. گاهي قيمت بليط هواپيما بدون هيچ گونه خدماتي بسيار پايين عرضه مي شود اما مسافر براي خريد تك تك خدمات مجبور به صرف هزينه اي سنگين تر مي باشد. بنابراين بهتر است در هنگام جستجوي بليط امكانات آن را نيز در نظر گرفت.

عوامل تاثيرگذار بر قيمت بليط هواپيما

در ايرلاين هاي مختلف بسته به نوع هواپيما، نوع كلاس پروازي، نوع خدمات ارائه شده در حين پرواز، مقدار مسافت و نوع بليط، قيمت بليط هواپيما متغير مي باشد.

يكي از بهترين راهكارها براي دستيابي به بليط هواپيما ارزان قيمت، مراجعه به سايت هاي گردشگري معتبر و جامع است. با مراجعه مكرر در يك بازه زماني مشخص، مي توان انواع بليط هواپيما را به مقصد مورد نظر مشاهده كرد و آنها را در شرايط يكسان و با امكانات مشابه سنجيد. سپس با توجه به نياز و بودجه خود اقدام به رزرو ارزانترين بليط با بهترين خدمات نمود. بنابراين بايد دقت كرد بليطي را انتخاب كنيد كه با شرايط شما متناسب باشد نه صرفا بليطي كه از قيمت پاييني برخوردار است.

بهترين قيمت بليط هواپيما

يكي از راهكارهاي خريد بليط هواپيما مناسب، اين است كه قبل از خريد بليط هواپيما، از قوانين، خدمات و شرايط ايرلاين هاي متعدد مطلع شويد. سپس با مطالعه خصوصيات و خدمات ايرلاين منتخب خود، شرايط آن را با خواسته هاي خود بسنجيد و سعي كنيد بهترين گزينه را رزرو كنيد.

به طور مثال براي خريد بليط هواپيما مشهد از تيك بان ممكن است بليط چارتر ارزان به دست آوريد ولي بايد توجه داشته باشيد كه بليط چارتر داراي شرايط متفاوتي مي باشد و غير قابل استرداد و كنسلي است. از همين رو اگر حتما قصد سفر به مشهد داريد، مي توانيد بليط چارتر مشهد را خريداري كنيد. چرا كه در صورت انصراف از سفر به راحتي امكان استرداد وجود ندارد.

به منظور خريد بليط هواپيما به تمامي نقاط ايران مي توانيد به سايت تيك بان  https://tikban.com مراجعه كرده و از دهها خدمات بي نظير اين سايت برخوردار شويد. در تيك بان قيمت بليط هواپيما مشهد، اقتصادي و مناسب عرضه مي شود و خدمات و امكانات مطلوبي به مسافران ارائه مي دهد.

منبع: بهترين قيمت بليط هواپيما را از ما بخواهيد

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ

يكي از وسايل نقليه پرطرفدار در بسياري از كشورها قطار مي باشد. قطارها از اولين روز ساخت تا به امروز دچار تغييرات زيادي شده اند كه همگي اين تغيير و تحولات در جهت رفاه و آسايش بيشتر مسافران مي باشند. با توجه به اين كهامروزه در عصر تكنولوژي و هوش مصنوعي هستيم، قطارها نيز از اين موضوع مستثني نبوده  و طي سالهاي اخير با استفاده از تكنولوژي هاي جديد و پيشرفته ساخته مي شوند. مسافران با خريد بليط قطارمي توانند تجربه سفرهاي راحت و هوشمند را تجربه كنند.

يكي از مهمترين بخشي كه مستقيما از فناوري هوشمند تاثير گرفته است، بخش هدايت و برنامه ريزي حركت قطارها و كنترل آنها مي باشد. با به كارگيري فناوري هاي جديدتعداد مسافران بيشتري در حال جابجايي و تردد مي باشند. با يك چشم انداز ده ساله نسل جديد قطارهاي هوشمند مي تواند موجب تحول عظيمي در اين صنعت شود.

رد پاي هوش مصنوعي در ساخت قطارهاي امروزي

در كشورهاي توسعه يافته هر روز تلاش مي شود تا با استفاده از فناوري ها و ابزارهاي پيشرفته بتوانند نسل جديدي از ابر قطارها را برروي ريل ها به حركت درآورند. مصداق اين مسأله قطار (اولوشن) ساخته شركت جنرال الكتريك مي باشد كه بسيار هوشمند، سريع و پاك مي باشد و از نظر ميزان آلايندگي محيط زيست بسيار سازگار با آن طراحي شده است. در اين قطار يك سيستم كنترليهوشمند قادر است تا نيروي موتوري 16 سيلندري را توليد كردهو لوكوموتيو عظيمي را به حركت در آورد تا از مصرف سوخت اضافي جلوگيري كرده و در مصرف انرژي به مقدار قابل توجهي صرفه جويي كند.

قطارهاي هوشمند هيبريدي

اين ابر قطارها نوع جديدي از قطارهاي آينده مي باشند كه با استفاده از سيستم ترمز بخش زيادي از انرژي خود را تامين مي كنند. در اين نوع قطارها ترمزهاي بادي به نيروي ديناميكي تبديل شده و انرژي برق توليد شده به ترمزهاي سريعتر قطار مي انجامد.

كنترل هوشمند ترافيك

خطوط راه آهن يكي از مهمترين بخش ها براي بهينه كردن سيستم حمل و نقل ريلي مي باشند. با استفاده از سيستم برنامه ريزي شده هوشمند به آساني مي توان در يك مسير،  سرعت حركت را چند برابر كرده تا بتوان به عبور بيشتر قطارها كمك كرد. به تازگي استفاده از سيستم PTC در خطوط ريلي كشور آمريكا اطلاعات دقيقي از حركت قطارها را در اختيار كاركنان قرار داده و هرگونه تغييري را گزارش مي دهد و در صورت احساس خطر به طور خودكار قطار را متوقف مي كند.

 

رد پاي هوش مصنوعي در ساخت قطارهاي امروزي

كنترل ماهواره اي قطارها

استفاده از سيستم هاي اسكنر در صنعت حمل و نقل ريلي با استفاده از حسگرهايي كه در طول مسير نصب شده اند، كمك بزرگي به اعلام وضعيت و موقعيت مكاني قطارها مي كند. اما در كنترل قطارهاي ديگري  از سيستم GPS استفاده مي گردد. با اين سيستم،  رديابي قطارها از طريق سيستم هاي  ماهواره اي كه توسط نور خورشيد فعال مي شود،  به راحتي امكانپذير است. به طوري كه دما و فشار كالاهاي حمل شده با قطار تحت كنترل قرار مي گيرد و در صورت تغييرات غير معمول به تمامي ايستگاهها اطلاع رساني مي شود. اين سيستم بيشتر در حمل بار و مواد شيميايي و خطرناك توسط قطار كاربرد دارد.

نسل بعدي قطارهاي هوشمند

با توجه به تلاش هايي كه در توليد قطارهاي هوشمند انجام مي شود هيچ بعيد نيست كه تا چند سال بعد شاهد قطارهاي عجيب و غريب زيادي باشيم. قطارهاي سريع السير و يا بدون راننده. هرچند اين كار در صنعت هواپيمايي انجام مي شود ولي عملي كردن آندر قطارها سختتر مي باشد. شايد هم اين سيستم به طوري طراحي شود كه بتوان از داخل لوكوموتيو، تعويض سوزن و يا تغيير مسير حركت را انجام داد.

بنابراين با خريد بليط قطار در سالهاي آتي مي توان سفرهاي راحتتر وايمن تري را تجربه كرد. براي سفرهاي ريلي خود سامانه بليط قطار تيك بان بهترين گزينه براي انتخاب قيمت بليط قطار ارزان است.تيك بان به آدرس اينترنتي  www.tikban.com براي ارائه انواع بليط قطار آمادگي كامل دارد.

منبع: رد پاي هوش مصنوعي در ساخت قطارهاي امروزي

نظرات (0) ادامهـ مطلبـ


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خريد بليط هواپيما خارجي است
Powered By: b88.ir & Design By: b88.ir


آخرين مطالب

در دنيا مسافران بليط چارتر مي خرند يا سيستمي؟
۸ مورد از امكانات قطار‌هاي مسافربري كه نمي‌دانيم
همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد
سفر بر هر درد بي درمان دواست
مزيت صندلي هاي كنار در خروج اضطراري چيست؟
آيا هواپيماها براي سفر ايمن هستند؟
پرواز مستقيم يا غير مستقيم كدام بهتر است؟
چالش مسافران، چارتر يا سيستمي؟
بهترين قيمت بليط هواپيما را از ما بخواهيد
رد پاي هوش مصنوعي در ساخت قطارهاي امروزي

پیوندهای روزانه

  لينكي ثبت نشده است

لوگوی ما

  خريد بليط هواپيما خارجي

خبرنامه

   عضویت لغو عضویت

پنل کاربری

نام کاربری :
پسورد :

عضویت

نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

لوگوی دوستان

  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان
  لوگوي دوستان لوگوي دوستان

پيوندهای سایت

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 14
بازديد ديروز : 38
بازديد كل : 16984

امکانات وب